Binance’daki Bu Altcoin Hack Kurbanı Oldu: Fiyat Sert Düştü!

NFPrompt bir hacker saldırısına uğradı ve yetkililer tüm akıllı sözleşme sahipliğini yeni bir adrese aktardı. Altcoin ekibi yaptıkları açıklamada saldırıyı teyit etti. Ekip kullanıcıları bazı konularda uyardı. Bu arada, Binance’ın da listesinde yer alan token fiyatı haberin etkisiyle sert düşüş gördü.

NFPrompt hack kurbanı oldu, altcoin fiyatı düşüyor!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere NFPrompt ekibi ciddi bir güvenlik olayıyla karşılaştığını duyurdu. Bir hacker grubu, NFP sözleşme yöneticisinin cüzdanı da dahil olmak üzere bazı cüzdanları başarıyla işgal etti. Böylece, kurbanın fonlarını yetkisiz olarak kontrol etti. Bu saldırı NFP’nin hazinesinin ve ekolojik fonlarının bir kısmını içeriyor. Bu bağlamda altcoin ekibi, detaylı bir açıklamayla birlikte şu duyuruyu yaptı:

NFPrompt ile ilgili kritik bir güvenlik olayı hakkında sizi bilgilendirmek için yazıyoruz. Bir grup bilgisayar korsanının, NFP’nin sözleşme yöneticilerinin cüzdanları da dahil olmak üzere bazı cüzdanları ele geçirdiği tespit edildi. NFP hazinesinin ve ekosistem fonunun bir kısmı da dahil olmak üzere mağdurların fonlarının kontrolünü yasadışı olarak ele geçirdiler.

Saldırının ardından altcoin fiyatı sert düşüşe geçti. NFP fiyatı gün içinde seyrettiği 0,9643 dolar seviyesinden 0,757 dolar seviyesine geriledi. Token yazı sırasında günlük bazda yaklaşık %16 kayıpla işlem görüyordu.

NFP günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

NFPrompt, FBI’dan yardım aldı ve borsalara çağrı yaptı

Bu saldırıya yanıt olarak NFPrompt, tüm akıllı sözleşme sahipliğini yeni adreslere aktardı. Böylece, saldırı yollarını etkili bir şekilde kesti. Ayrıca, kullanıcıların NFP tokenlerinin ve platform varlıklarının güvenliğini sağladı. Buna ek olarak, FBI bilgisayar korsanlarının izlenmesine yardımcı olmak için devreye girdi. Ayrıca, bilgisayar korsanlarıyla ilgili fonları dondurmaları için büyük merkezi borsalara (CEX) bildirimde bulundu.

NFPrompt ayrıca, işbirliği yapan merkezi borsaları soruşturma sırasında NFP mevduatlarını askıya almaya çağırdı. Buna ek olarak, merkezi olmayan borsaları (DEX) riskleri önlemek ve holderların varlıklarının korunmasına öncelik vermek ve kayıpları olabildiğince çabuk azaltmak için NFP tokenlerini içeren tüm likidite havuzu faaliyetlerini geçici olarak durdurmaya davet etti.

Altcoin projesi, güvenlik şirketleriyle birlikte çalışıyor

Aynı zamanda NFPrompt, bilgisayar korsanlarının on-chain faaliyetlerini izlemek ve kimliklerini ve ilgili tarafları ortaya çıkarmak için token değişim sürecini takip etmek için SlowMist ve Chainalysis dahil olmak üzere Web3 güvenlik alanında lider şirketlerle birlikte çalışıyor.

NFPrompt, topluluk üyelerine mevcut soruşturma sırasında NFP tokenlerini yalnızca güvenilir merkezi borsalar aracılığıyla satın almalarını ve takas etmelerini, resmi olmayan sözleşmelerle etkileşime girmekten kaçınmalarını, özel OTC kanalları aracılığıyla NFP satın almamalarını ve güvenli bir şekilde ticaret yapmak için tetikte olmalarını hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x